Banu Serbes Kural
Banu Serbes Kural
Banu Serbes Kural
Banu Serbes Kural
HAKKINDA

1966 yılında İstanbul'da doğdum. Orta öğrenimimi Avusturya Kız Lisesi'nde tamamladıktan sonra girdiğim İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesini 1990' da bitirdim.

Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde başladığım dermatoloji ihtisasını 1992-1993 yıllarında İsviçre'de Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nde sürdürdüm.

Uzmanlık tezimi "Şarap lekesi nevüslerin tedavisinde 585nm CWT-Dye Laser kullanımı ve sonuçlarının 577 nm CWT-Dye Laser ve Argon Laser ile karşılaştırılması" konusunda vererek 1995 yılında dermatoloji alanında uzman doktor olmaya hak kazandım.

1997-1998 yıllarında Washington Hospital Center, Washington D.C., A.B.D.de çalışmalarımı sürdürdüm.

Uzmanlık içi ilgi alanlarım estetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları ve dermatolojik cerrahidir.

Aldığım eğitimin sağladığı Almanca ve İngilizce bilgisi mesleki alanımızdaki güncel yenilikleri takip etmeyi kolaylaştırıyor. International Society of Dermatologic Surgery, Türk Dermatoloji Derneği, Türk Dermatopatoloji Derneği üyelikleri de çalışma alanımızdaki dinamizme katkı sağlıyorlar. Diğer üyeliklerim Avusturya Liseliler Derneği, St. Joseph Mezunları Derneği ve Heybeliada Su Sporları Kulübü'dür.

İhtisas sonrası çalıştığım kurumlar şunlardır:

Özel Çamlıca Ömür Hastanesi
Validebağ Öğretmenler Hastanesi
Özel Ladonna Polikliniği

Halen kendi muayenehanemde cilt hastalıkları teşhis ve tedavisi ile estetik dermatoloji alanında hizmet veriyorum.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2024. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :25751  Hit :43044  Online: 2