PRP Tedavisi
SECRET PRP (Fraksiyonel Radyofrekanslı Platelet Rich Plasma) TEDAVİSİ

Bu uygulamada Fraksiyonel İğneli Radyofrekans ile PRP tekniği kombine edilir. Böylece bir yandan Fraksiyonel iğneli radyofrekansın çukur akne izlerini onarıcı etkisinden faydalanılırken bir yandan da PRP sisteminin doku yenilenmesini hızlandıran etkisi ön plana çıkarılır, daha hızlı ve tatmin edici bir sonuç sağlanır.

Plateletten zengin plazma tedavisi

PRP, Plateletten zengin plazma anlamına gelen "Platelet Rich Plasma" nın kısaltılmış halidir. PRP tedavisi , antiaging uygulamalarda kullanımının yanında akne izleri ve yara izleri tedavisinde de son yıllarda giderek popüler olan bir yöntemdir. Bu yöntemde hastadan bir miktar kan alınır. Bu kan, bazı işlemlere tabi tutularak plateletten zengin kısım ayrıştırılır ve hastaya enjeksiyon yolu ile uygulanır.

Neden plateletten zengin plazma kullanılır?

Plateletler - veya diğer adıyla trombositler- doku onarımı için gerekli olan "büyüme faktörlerini" bulunduran hücrelerdir. Bu büyüme faktörleri sayesinde cilt daha ışıltılı, daha gergin ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

PRP Ne sıklıkta yapılmalıdır?

Hastaya göre farklılık göstermekle birlikte genellikle 3 hafta ara ile 3 seans uygulanır. hastanın genç olması ve sivilce izlerinin taze olması iyileşmeyi olumlu yönde etkileyen faktörlerdir.antiaging tedavilerden farklı olarak, iyileşen izlerde tekrardan bozulma olmayacağından bu amaçla idae tedavisi gerekmez.

PRP' nin uygulama süresi ne kadardır?

Toplam 30-40 dakika sürer.

PRP uygulaması sonrası süreç nasıldır?

Uygulama sonrası kızarıklık ve deride ödem olur. Ancak hasta ertesi gün işine gidebilir.

PRP' nin diğer yöntemlere göre üstün özellikleri nelerdir?

  • Uzun etkilidir,
  • Yeniden canlandırıcı / yapılandırıcıdır,
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır,
  • Yalnızca yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
  • Kendi kanınızın kullanılması nedeniyle yan etki riski minimaldir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2023. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :9009  Hit :14643  Online: 2