Altıniğne ile Fraksiyonel Radyofrekans
Altıniğne ile Fraksiyonel Radyofrekans
ALTINİĞNE İLE FRAKSİYONEL RADYOFREKANS

Altın iğne, radyofrekans enerjisinin iğneler yoluyla kullanıldığı bir yöntemdir. Asıl adı Fraksiyonel İğneli Radyofrekans’ dır. İşlem için kullanılan iğnelerin altınla kaplı olmasından dolayı Altın İğne olarak da adlandırılmıştır. Bu işlemde derinin üst tabakası hasar görmediği için yan etki riski son derece düşüktür ve iyileşme süresi kısadır.

Altın İğne Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Yüz ve boyun gençleştirme
 • Akne (sivilce) izleri
 • Kırışıklık
 • Sıkılaşma
 • Gözenek sıkılaştırma
 • Yara izleri

İğneli Radyofrekansın (Altın İğnenin) Avantajları Nelerdir?

 • Derinin üst tabakası etkilenmediği için iyileşme süresi çok hızlıdır. Ertesi gün gündelik hayata devam edilebilir.
 • Leke riski son derece düşüktür.
 • Yaz aylarında bile güvenle uygulanabilir.
 • Ten rengi koyu olanlarda bile uygulanabilir.
 • İğne derinliği ayarlanabilir olduğundan RF enerjisi istenilen derinlikte verilebilir. Bu da daha güvenilir bir uygulama demektir.
 • Derinin 3.5 mm derinliğine kadar inilebildiğinden sıkılaşma etkisi de vardır.

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) İşleminde İyileşme Mekanizması Nasıldır?

Kullanılan iğneler çelikten yapılmıştır ve iletim için altınla izole edilmiştir.. İğnelerin uç kısımları hariç altın tabakasının etrafında da silikon bir tabaka vardır. İğneler uç kısımları hariç izoledir. Bu özellik, radyofrekans enerjisinin sadece iğnelerin uç kısmından verilmesini sağlar. Başka bir deyişle derinin üst tabakaları hiç bir hasar görmez. Derinin orta ve daha alt tabakalarında oluşan ısı artışı kollajen ve elastik liflerin oluşmasını uyarır. Bu sürecin sonucunda deri yenilenir, kırışıklıklar azalır ve izler iyileşir.

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Nasıl Uygulanır?

İşlem hasta açısından konforludur. Uygulama yapılacak alan önce anestezik bir kremle uyuşturulur. 30 dakika kadar beklenir. Yüz antiseptik bir solüsyonla silinir. Tüm yüz uygulaması yaklaşık 20 dakika sürer. İşlem sonrasında hastanın yüzünde güneş yanığına benzer bir kızarıklık ve hafif bir ödem olur. İşlemin ardından PRP veya kök hücre içeren serumlar uygulanabilir. Bu uygulama işlemin etkinliğini daha da arttırır. Ertesi gün makyaj yapılabilir.

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Sonrası sizi neler bekliyor?

İşlemin hemen ardından başlayan kızarıklık ve hafif ödem genellikle bir gün sonra kaybolur. Bazı hastalarda daha agresif çalışıldığında bu süreç 2-3 gün devam edebilir. Bu uygulamalarda rahatsız etmeyecek derecede hafif bir soyulma da olabilir. Ancak ertesi gün işe gitmeye veya günlük aktivitelere devam etmeye engel bir görünüm söz konusu değildir. Deride yenilenme ve sıkılaşma gibi etkiler 4-6 haftada ortaya çıkar.

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Kaç Seans Uygulanır?

2-4 hafta ara ile ortalama 3 seans uygulama yapılır. Ancak kırışıklık, sivilce izi veya yara izi gibi durumlarda 4-5 seans uygulama gerekebilir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :1141  Hit :2378  Online: 2