Işık Dolgusu
Işık Dolgusu
IŞIK DOLGUSU

Işık dolgusu nedir, onu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan nedir ?

"Işık dolgusu" cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsepttir. Tüm yüze mezoterapi tekniği ile yaygın uygulanan formu ve gözaltına uygulanan versiyonu olmak üzere iki formu bulunmaktadır. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta içeriğidir. Bu içerik hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır.

Ürünün içeriğinde bulunan hyalüronik asit nedir ?

Hyalüronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Yani doğal bir şekerdir. Bu madde hücre büyümesinde önemli rol oynar. Cilt içinde, kaslarda ve kemiklerde, özellikle eklemlerde bulunur. Hyalüronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar. Genç yaşlarda cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için yeterli olan hyalüronik asit miktarı yaşımız ilerledikçe azalır. Hyalüronik asit, kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir. Bu nedenle enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir.

Neden Işık dolgusu yaptırmalıyız ?

Hyalüronik asit vücutta üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir maddedir. Bu madde birçok besinden alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının yeterli olmadığını gösteriyor. Ayrıca yaş ilerledikçe vücuttaki üretimide azalır. Bunun sonucu yaşlanma belirtileri olan ciltte kuruluk ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyalüronik asit verilmelidir. Işık dolgusu, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde derinin kalitesini olumlu yönde kısa sürede değiştirmekte yardımcı oluyor. Üstelikte sosyal yaşamdan uzaklaşmadan.

Işık dolgusu hangi bölgelerde uygulanıyor ?

Işık dolgularından birincisi; yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesi ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır. Gözlatı ışık dolgusu ise gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluklar, halkalar için yardımcı olmaktadır.

Işık dolgusunun ciltte kalıcılık süresi nedir? Ne kadar sıklıkla tekrarlanmalı ?

Daha önce bu işlemi hiç yaptırmamış kişilerde 3 hafta ara ile uygulanan 3 seanslık kür ile cilt canlandırılır . Bu işlemin kalıcılığı kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır. Genellikle senede 2 kür yapılmasını veya kondisyone ciltte 2-3 ay ara ile tek seanslık idame uygulamaları öneriyoruz.

Işık dolgusunu yaptırmadan veya öncesinde dikkat edilmesi gereken kurallar var mı ?

Uygulama öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve yiyeceklerin alımımdan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde morluklar oluşabilir. Bunun dışında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Yan etkileri var mıdır ?

Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2023. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :15183  Hit :26893  Online: 2