Saten Yüz Germe
Saten Yüz Germe
SATEN YÜZ GERME

Yıllar içinde yerçekimi, çevre kirliliği, beslenme ve yaşam şekli gibi faktörler belli bir oranda cildimizi daha kalın, kaba, çizgilerle bezenmiş bir hale getirir.

Bu teknoloji, zaman içinde yıpranan cildimizde, doğal bir gençleşme ve doğal bir görünüm sağlamaktadır. İstemediğiniz fabrikasyon bir yüz şekli yaratmak yerine kendi doğal güzelliğinizi size vermektedir.

Yaşlanmış deriyi canlandırma ancak cildimizin alt tabakalarında bulunan kollajeni harekete geçirme ile mümkün olabilmektedir. Günümüzdeki sistemler artık daha az hasar vererek cildi uyaran, ağrısız, yan etkisi olmayan, konforu yüksek işlemlerle sonuç alınabilir hale gelmiştir. Bir kaç yıl öncesine kadar yanlız cerrahi yöntemler var iken artık anestezi altında operasyon yapılmadan tıp dilinde noninvazif olarak adlandırdığımız tedaviler tercih nedenidir. Kişiler işlem sonrası hemen günlük yaşamına dönebileceği yöntemleri istemektedir.

Saten Yüz Germe Nedir?

Herhangi bir lokal anestezi dahi gerekmeden, kollajeni cildin tüm katmanlarında kontrollu termal hasar ile homojen bir şekilde uyaran bir uygulamadır.

Saten Yüz Germe yöntemi ile güvenli bir biçimde her bölgede uygulama yapılabilmekte ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir ve sonuçları klinik çalışmalar ile desteklenmektedir. Haftada bir kez toplam 4 seans uygulama ile kollajeni en derin katmandan uyararak harekete geçiren, yüzde lifting etkisi yapan ve ilk seansda bile gözle görülür gençleşme sağlayan bir uygulamadır.

İşlem Sırasında ve Sonrasında Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Ağrı ve acı her zaman göreceli olmuştur. Ancak Saten Yüz Germe Uygulamasında kişi ağrı ve acı kesinlikle hissetmemektedir. Kişi işlem sırasında sanki sıcak bir spa masaj taşının yüzün her yerinde dolaştırıldığını hisseder. Uygulama sonunda da kişi cilt altında sadece sıcaklık hissetmektedir.

Uygulama Sonrası Günlük Yaşantıya Devam Edilebilir mi ?

Uygulama ortalama 45 dakika – 1 saat kadar sürmektedir. Buna bağlı olarak işlem sonunda cildin hassasiyetine göre hafif bir pembelik oluşmaktadır ve genellikle kişilerin hoşuna gitmektedir. Cilt daha canlı ve ışıltılı görünür. Öğle arasında dahi yaptırılabilir bir işlemdir.

Nasıl bir Sonuç Beklemeliyim?

Cilt altındaki her katmana etki edildiği için kişinin cildinde uygulamanın hemen sonunda sıkılaşma başlayacak ve kırışıklıklarda homojen bir azalma gözlemlenecektir. Kişi her geçen gün daha sıkı ve diri bir cilde sahip olacağı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Yan Etkisi varmı?

Uygulamanın hiç bir yan etkisi ve riski yoktur.Kliniksel olarak araştırmaları yapılmış ve onayları almıştır. FDA (Amerika Sağlık Örgütü) den “wrinkle reduction” Kırışıklık giderme ve “periorbital wrinkle reduction” göz kapağı ve çevresi kırışıklık giderme uygulaması üzerine onaya sahip tek sistemdir. Yüzde asimetri, yağ erimesi, yanık, leke, istemediğiniz bir görüntünün oluşması ya da kullanıcıya bağlı bir risk bulunmamaktadır.

Kaç Seans Uygulamak Gerekir?

Saten Yüz ve Boyun Germe işlemi 4 seans uygulanmaktadır. Seans sayısı ve aralıkları kollajen ve elastin dokuların iyileşme ve tetiklenme dönemine göre ayarlanmış olup haftada bir seans yapılır. Her seans birbirini tetiklediği için sonuçlarda katlana katlana birbirini takip eder. Daha fazla seans yapılmaz çünkü cildin mevcut azami kollajenine ulaşılmış olunur. En erken tekrarlanma isteğe göre 6 ayda bir seans yapılabilir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :1141  Hit :2379  Online: 1