Kök Hücre Tedavisi
Kök Hücre Tedavisi
KİMYASAL PEELING

Kimyasal peelingler, hastanın günlük yaşam aktivitesini etkilemeden cildindeki düzensizlikleri, leke, akne, iz ve ince kırışıklıkları gidermeyi amaçlar.

Kimyasal peeling nasıl uygulanıyor?

Uygulanan soyma işlemleri hastanın ihtiyacına göre çok yüzeysel, yüzeysel, orta ve derin olmak üzere yapılır. Cildin mat ve solgun üst katmanı uzaklaştırılıp, alttan taze ve pürüzsüz derinin gelişmesi sağlanır. Kollojen ve elastin gibi lif yapılarının yapımını uyarıp, deri elastikiyetini ve kan dolaşımın arttırır.

Kullanım alanları nelerdir?

Hafif ve orta düzeydeki kırışıklıklar, güneşe veya hamilelik sonrası leke, çatlaklar ve yara izleri, akne (sivilce) ve buna bağlı izlerin azaltılmasında kullanılır.

Uygulamalar ne kadar sürüyor ve hangi sıklıkta yapılıyor?

Kimyasal peeling seans aralığı yapıldığı derinliğe göre belirlenir. Glikolik asit ile yapılan peelinglerde seans aralığı iki haftadır. Uygulanacak seans sayısı uygulama yapılan kişideki soruna göre değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans uygulanır. Uygulamanın süresi yaklaşık 10 dakikadır.

Uygulama öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

İşlem sırasında ve sonrasında geçici olarak hafif yanma hissedilebilir, ancak kişi normal aktivitesine devam edebilir. Uygulama bölgesini güneşten korumanız, solaryumdan kaçınmanız, yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanmanız gerekir. Cildin soyulma işlemi ardından çok iyi korunması gerekir. Kış mevsimi bile olsa peeling ardından yüksek dereceli güneşten koruyucu ürünlerle hassaslaşan cilt korunma altına alınmalıdır.

Esmer tenlerde başta olmak üzere tüm hastalarda soyma işleminin lekelere yol açma olasılığı göz ardı edilmemeli, peeling uygulamasından sonra güneşe asla çıkılmamalı ve güneşten koruyucu yoğun bir ürün kullanılmalıdır.

Uygulama sonrası evde kullanabileceğim ürünler nelerdir?

Peeling sonrası ciltte sağlanan etkiyi koruyucu glikolik asitli ev ürünleri kullanılması önerilmektedir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2023. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :9009  Hit :14644  Online: 1