Fotorejuvenasyon
Fotorejuvenasyon
FOTOREJUVENASYON (ELLİPSE SİSTEMİ)

Fotorejuvenasyon (IPL)

Rejuvenasyon; "yenilenme" anlamına gelmektedir. Fotorejuvenasyon ise; ışık kaynağı olarak IPL kullanılarak uygulanan gençleştirme işlemidir.Bu yöntemle ciltteki lekeler, kızarıklıklar ve kırışıklıklar tedavi edilmekte, cildin daha genç, daha diri ve pürüzsüz olması sağlanmaktadır. Cerrahi yöntemlerden farkı, cildin dokusunu iyileştirici ve rengini düzenleyici etkisinin olmasıdır.Özellikle güneş hasarının açıkça görüldüğü, kahverengi lekeler ve kılcal damarların eşlik ettiği durumlarda ilk seçilmesi gereken yöntemdir.

Fotorejuvenasyon Nasıl Etki Yapmaktadır?

Cilde esneklik ve tazelik sağlayan kollajen ve elastin lifler birçok nedenden dolayı zamanla yıpranmakta ve gerginlikleri azalmaktadır. Sonuçta ciltte sarkmalar, matlık ve sağlıksız bir görünüm oluşur.Fotorejuvenasyon ile yara iyileşmesindeki gibi bir mekanizmayla cildi onarmak ve tazelemek için kollajen ve elastin liflerin üretilmesi sağlanır. Cilt daha genç ve taze görülür.

Fotorejuvenasyon Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Cildin üstündeki keratinize tabakanın kalın olduğu durumlarda uygulama öncesi hastaya cilt temizliği veya peeling işlemi uygulanarak etkinliğin arttırılması sağlanır. Sonrasında cilde renksiz, şeffaf yağ veya aynı nitelikte jel sürülür. Arkasından IPL uygulamasına geçilir. Uygulama sonrası cilde uygun onarıcı ve güneşten koruyucular kullanılarak uygulama bitirilir.

Uygulama Esnasında ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan hemen sonra hasta normal yaşantısına devam edebilmektedir.Tedavinin yapıldığı gün cilt tahrişten uzak tutulmalı, aşırı sıcak banyo yapılmamalıdır. Tedavi bölgesi 1-2 hafta boyunca yüksek faktörlü bir güneş koruyucu krem ile korunmalıdır.

Fotorejuvenasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Cildin durumuna göre 2-4 hafta aralıklarla toplam 5-6 seans uygulama gereklidir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2023. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :15184  Hit :26895  Online: 2