Matrix Sistemi ile Cilt Yenileme
MATRİX SİSTEMİ İLE CİLT YENİLEME

Derinin yenilenmesini ve gençleşmesini destekleyen iki değerli etken madde olan Hyaluronik asit ve PRP (plateletten zengin plazma) bir defada, tek bir iğne aracılığıyla ve kullanıma hazır tek bir kit sayesinde cilde uygulanabiliyor. Bu da cildinizin kendi kendini yenileme sürecinde daha hızlı ve daha etkin şekilde GENÇ yani IŞILTILI ve ESNEK bir dokuya sahip olmasına olanak sağlıyor.

Teknik olarak selüler matriks sistemi, PRP'nin çapraz bağlı olmayan bir hyaluronik asit preparatıyla, kapalı bir sistemde ve tek bir adımda birleştirilmesine olanak verir. Ayrıca bu yeni tüp vasıtasıyla toplam kandaki plateletlerin yüksek bir oranı (% 60-70) elde edilebilmektedir.

Bilindiği gibi plataletler, yani pıhtılaşma hücreleri deri içine enjekte edildiklerinde fibroblastları aktive ederek daha fazla kollajen üretilmesini ve cilt dokusunun doğal yollarla gençleşmesini sağlarlar. Ancak doğal ortamda bu süreç, 3 seanslık kür halinde ortalama 3 aylık bir zamanda görünür sonuçlara ulaşır.

Matriks sisteminde ise serumla birlikte verilen hyalüronik asidin, hücreler arasında bir boşluk yarattığı, hücrelerin birbiri ile temasını azaltarak hücre hareketliliğini arttırdığı bilimsel araştırmalarda gözlenmiştir. Sonuçta bu özelliği nedeniyle HA mikrobesinlerin, metaboliterin ve hormonların hücreler arasında dağılımını düzenleyici bir rol oynar. (Edwards, 2007) ve hücresel yenilenmenin gözle görülür sonuçlarının daha hızlı şekilde ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

15 gün ara ile 4 seans halinde uygulanan kür programinda hemen ilk uygulamadan sonra dahi gözle görünür sonuçlar belirmektedir.

CELLULAR MATRIX® : ESTETİK ALANINDAKİ ENDİKASYONLAR NELERDİR?

Cellular Matrix® PRP uygulaması için seçilmiş olan tüm estetik endikasyonlarda kullanılabilir. Tabii ki aynı durum kas ve iskelet sistemi için de geçerlidir.

  • Deri Rejuvenasyonu ( Yenilenmesi)
  • Kıvrım ve kırışıklıkların yeniden şekillendirilmesi
  • Göz çevresindeki koyu halkaların giderilmesi
  • Yüzde genel bir parlaklık oluşturulması
  • Akne, keloid ve cerrahi sonrası skarların tedavisi
  • Dermisin nemlendirilmesi ve yenilenmesinin sağlanması
  • Fraksiyonel radyofrekans ve lazer uygulamalarından sonra topikal uygulamaUyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :144697  Hit :244838  Online: 1