Gözaltı Işık Dolgusu
Gözaltı Işık Dolgusu
KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Cilt yüzeyinin hemen altında anormal damarlanmalar cilde kırmızı bir renk verir ve damarsal lezyonlar olarak adlandırılırlar.

Her yıl milyonlarca kadın ve erkek göze hoş görünmeyen ince damarlanmalar (Spider venus) ve ağrılı varikoz venler (varis) için tedavi aramaktadırlar. İnce damarlanmalar veya telenjiektaziler daha çok yüz veya uyluk’ta görülen küçük, kırmızı, mavi veya mor renkte kan damarlarıdır.

Varikoz venler çap olarak daha büyük olup, genelde kabarık ve mavimsi görünümdedir.Bunlar ciddi damarsal bozukluklarla bağlantılı olabileceğinden doktorunuz tarafından ciddi şekilde değerlendirilmelidir.

IPL Laserle tedavi

IPL laser sistemi, ince damarlanmalar için cerrahi olmayan, güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Işık enerjisi atımlar şeklinde hedef damara yönlendirilir ve damar tarafından emilir. Damardaki ısı emilimi "thermocoagulation" (tıkanma) ile sonuçlanır, kademeli olarak da bu damar vücut tarafından emilir.

Tedavide neler olur?

Öncelikle doktorumuz tedavi edilecek damarları belirler. Genellikle önce daha büyük damarlar tedavi edilir. Genellikle sorunsuz geçen bu tedavide rahatsızlık ya yok ya da çok azdır. Atış sonrasında bazı hastalarımız geçici ve hafif bir yanma hissi duyabilmektedirler.

Tedavi ne kadar sürer?

Çoğu hastada birinci veya ikinci tedaviden sonra belirgin iyileşme görülür. Yine de yeni damrlanmalar oluşabilir ve tam tedavi için daha fazla seanslar gerekebilir. Bu seanslar genelde üç-dört hafta aralarla yapılır.

Şarap lekeleri, hemanjiomlar ve bacaktaki damarlanmalar IPL tedavileri ile çok tatminkar sonuçlar verirken dört ile sekiz tedavi seansı gibi uzun bir tedavi gerektirebilir.

Tedavi sonrasında neler olur?

Tedavi sonrasında tedavi edilen alanda oluşabilecek morluklar genelde ilk haftadan sonra kaybolur. Kabarcık veya kabuklanma genelde görülmez. Bacak damarlarındaki tedavinin başarısı için çok sıcak banyo veya aşırı egzersizden kaçınmak gerekmektedir.

Tedavi sonrası genellikle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz ancak ilk 24 saat için aşırı egzersizden kaçınmak önemlidir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :144694  Hit :244825  Online: 1