ELLİPSE (IPL) IŞIK SİSTEMİ İLE LEKE TEDAVİSİ
ELLİPSE (IPL) IŞIK SİSTEMİ İLE LEKE TEDAVİSİ
ELLİPSE (IPL) IŞIK SİSTEMİ İLE LEKE TEDAVİSİ

IPL-Photorejuvenation olarak da bilinen cilt gençleştirme (cilt yenileme); yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bir işlemdir.

Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir.

Muayenehanede yapılabilen bu uygulama mutlaka bu işin eğitimini almış bir hekim tarafından yapılmalıdır. Tedavi programı 10-15 dakika süren ve üç-dört hafta aralıklarla uygulanan dört-altı seanstan oluşur.

IPL ile cilt yenileme neyi tedavi eder?

Yüzünüzdeki yaşlanma ile ilgili çeşitli semptomları her seansta tedavi etme kapasitesine sahiptir. Bu semptomlar arasında; ince çizgiler, kırışıklıklar, yüzün dokusunda bozulma, cilt gerginliği ve elastikliğinin azalması, kırmızı ve benekli lekeler, ince kılcal damarlanmalar vardır.

Sonuç, genç, pürüzsüz ve canlı bir yüz görünümüdür. IPL aynı zamanda ellerdeki, göğüsteki ve boyundaki lekeler ve renk düzensizlikleri ile diğer yaşlanma belirtilerini de tedavi etmektedir.

IPL ile cilt yenileme neden diğer tedavilerden daha iyidir?

Tek seansta değişik yerlerdeki pek çok değişik semptomu tedavi etmesinin yanında hastayı rahatsız etmeyen, invazif olmayan ve güvenli bir yöntemdir.

Bu uygulama için kimler uygundur?

Cinsiyet farketmeden ciltte yaşlanma belirtileri veya güneşten yıpranmış bir cildiniz varsa IPL ile cilt yenilemeyi daha genç ve sağlıklı görünmek için düşünmelisiniz.

Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için merkezimizden randevu alınız. IPL lazerle ilgili bilgilendirme görüşmeleri ücretsizdir.

IPL ile cilt yenileme nasıl uygulanır?

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak alana jel sürülür ve gözlerinizi IPL lazer ışığından korumak için özel gözlük verilir.

Uygulama sırasında: IPL cihazının hassas cam ucu cildinize dokundurularak yoğun ışık atışları yapılır. IPL cihazının ucunda özel soğutması olduğundan, ışığın sebep olduğu ısının cilt yüzeyinize hasar vermesi engellenir.

Genellikle bu uygulama acısız geçer ama hastamızın rahatsızlık hissettiği durumlarda özel bir anestetik kremler uygulanabilir. Tedavi seansları genellikle 10-15 dakika sürer ve tam bir program dört ila altı seans arasında oluşmaktadır.

Uygulama sonrasında: Normal hayatınıza ve aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Nadiren de olsa birkaç saat ile birkaç gün arasında kaybolan ciltte kızarma veya lekeler gibi tedavi işaretleri oluşabilir. Her seansta kademeli bir iyileşme göreceksiniz ve tedavi programı sonunda da belirgin bir iyileşme ile karşılaşacaksınız.

Tedavi edilmiş cilt tedavinin hemen sonrasında iki-üç hafta kadar bir süre güneşe daha hassas olmaktadır ve güneşten bronzlaşmış ciltlere genellikle uygulanmamaktadır.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :144694  Hit :244824  Online: 1