PRP Tedavisi
LEKE TEDAVİSİNDE PRP

Plateletten zengin plazma tedavisi

PRP, Plateletten zengin plazma anlamına gelen "Platelet Rich Plasma" nın kısaltılmış halidir. Kırışıklık, ciltte sarkma, yara izleri ve saç dökülmesi tedavisinde son yıllarda giderek popüler olan bir yöntemdir. Bu yöntemde hastadan bir miktar kan alınır. Bu kan, bazı işlemlere tabi tutularak plateletten zengin kısım ayrıştırılır ve hastaya enjeksiyon yolu ile uygulanır.

Neden plateletten zengin plazma kullanılır?

Plateletler - veya diğer adıyla trombositler- doku onarımı için gerekli olan "büyüme faktörlerini" bulunduran hücrelerdir. Bu büyüme faktörleri sayesinde cilt daha ışıltılı, daha gergin ve daha genç bir görünüme kavuşur. Saç dökülmesinde de bu faktörler sayesinde etki eder.

PRP Ne sıklıkta yapılmalıdır?

Hastaya göre farklılık göstermekle birlikte cilt gençleştirme ve sıkılaştırma amacı ile 3-4 hafta ara ile 3 seans, saç dökülmesi için ayda 2 kez 6 seans önerilmektedir. Etkinin devamı için istenirse 6-12 ayda bir tek seans yapılabilir.

PRP' nin uygulama süresi ne kadardır?

Toplam 30-40 dakika sürer.

PRP uygulaması sonrası süreç nasıldır?

Uygulama sonrası kızarıklık ve deride ödem olur. Ancak hasta ertesi gün işine gidebilir.

PRP' nin diğer yöntemlere göre üstün özellikleri nelerdir?

  • Uzun etkilidir,
  • Yeniden canlandırıcı / yapılandırıcıdır,
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır,
  • Yalnızca yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
  • Kırışıklıkların ve çizgillerin giderilmesini deriyi "gençleştirerek sağlar.
  • Ortalama olarak 3 uygulamadan oluşan kürler her 6-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı sayılabilecek kadar uzun etkili bir gençleştirici etkisi sağlanmış olacaktır.
  • Kendi kanınızın kullanılması nedeniyle yan etki riski minimaldir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :144697  Hit :244842  Online: 1