Mezoterapi
Mezoterapi
MEZOTERAPİ / YÜZ GENÇLEŞTİRME

Yüz mezoterapisi (Mezolift; mesolifting) kelime olarak "cilt germe" anlamına gelmektedir.

Mezolift ile kırışıklık tedavisi iki başlık altında incelenebilir; birincisi yaşlanmayı geciktirici (antiaging) uygulamalar, diğeri ise yaşlanma süreci içinde meydana gelmiş olan kırışıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere bir çok farklı uygulama ile yok edilmesi ya da azaltılmasıdır.

Mezolift yaşlılık çizgilerinde etkili midir?

Yüz mezoterapisinde, yüzdeki yaşlanma belirtilerinin (kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler) ortadan kaldırılması hedeflenir. Botox ve dolgu, kimyasal peeling uygulamalarına çok uygun bir destek tedavisidir.

Mezoterapi başarılı bir yöntem midir?

Mezoterapi, antiaging amaçlı kullanılan maddelerin vücuda uygulanması konusunda da en başarılı yöntemlerden biridir. Antiaging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmekten ziyade özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştigi bölge olan yüzümüze mezoterapi yoluyla uygulanması hem uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini artıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir.

Kaç seans gereklidir?

Seans sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay 3 veya 4 seans; ikinci ay 15 günde 1 seans; üçüncü ay 15 günde 1 seans; ayda 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenmektedir.

Mezoterapi sonrası etkinliği nasıl hissedeceğim?

İlk beklenen etki "ışıltılı, iyi yüz" etkisidir. Bu esasen tenin daha parlak ve kırmızı olmasına bağlıdır.

İkinci etki "mezo-lifting", yani "mezo-kaldırma" etkisidir. Her iğne etrafında çekilme ve cildin gerginleştiği duygusu vardır.

Üçüncü etki, kırışıklıkların "dolma" etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur.

MEZOTERAPİ / SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Mezoterapisi, dökülme olan bölgede deri altına çeşitli vitamin, mineraller ile bir takım saç çıkarıcı ilaçların verildiği etkili bir yöntemdir.

Saç dökülmesinde saç azalmasının önüne geçmek amacıyla uygulanır.

Saç mezoterapisi hangi tip dökülmede kullanılır?

  • Alopecia Areata, Alopecia Totalis gibi saçkıranlar
  • Androgenetik Alopecia (genetik erkek tipi saç dökülmesi)
  • Diffüz Alopecia (daha çok kadınlarda görülen saç dökülmesi)
  • Ve diğer tüm nedenlere bağlı saç dökülmelerinde saç mezoterapisi kullanılabilir.
Saç mezoterapisi, kadınlardaki saç dökülmelerinde oldukça faydalı olmaktadır. Özellikle saçların yoğun döküldüğü loğusalık döneminde, mevsimsel saç dökülmelerinde seanslar halinde uygulanmaktadır.

Bu uygulama ne sıklıkta yapılır?

Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. Saç mezoterapisi yoğun dökülme döneminde haftada 1 kez, daha sonra ise ayda bir kez önerilmektedir.

Mezoterapi sensları ne kadar sürer?

Saç mezoterapi 6-10 seans önerilen bir yöntemdir.

Saç mezoterapisinde ne tip ilaçlar kullanılır?

Bu yöntemde çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile vitamin, kan dolaşım düzenleyiciler, elastin, kollogen tetikleyeciler, keratin yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl enjekte edilir.

Yapılan uygulamada uygulanan teknik nedir? Ağrılı mıdır?

Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir.

İğneler ince uçlu olduğundan kişiyi rahatsız edecek bir acıya neden olmaz.

Mezoterapi ile elde edilen sonuçları ne zaman görebilirim?

6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur.

Saç mezoterapisiyle elde ettiğim sonuçlar kalıcı mıdır?

Elde edilen sonuçlar yüz güldürücüdür. Lohusalık, kansızlık gibi geçici nedenlere bağlı dökülmelerin tedavisinin etkileri kalıcıdır. genetik nedenli dökülmeler için yapılan tedavilerin periyodik tekrarı gereklidir.

Saç mezoterapisinin diğer tedavi yöntemlerine üstünlüğü var mıdır?

Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılmasıdır. Yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçlarının etkili olmasıdır.

Saç mezoterapisi tek başına etkili midir?

Yapılan çalışmalarda saç dökülmesine neden olan sebeplere yönelik tedavilere ek olarak saç mezoterapisinin yapılmasının tedaviyi daha hızlandırdığı belirtilmiştir.Uyarı !: Site içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.

 


Copyright © 1995-2022. Uzm. Dr. Banu Serbes Kural. Tüm hakları saklıdır. Tekil :1141  Hit :2381  Online: 1